CSM2F-7036-L050J20
Bourns Inc.
Product No:
CSM2F-7036-L050J20
Manufacturer:
Bourns Inc.
Description:
RES SHUNT 7036 50 UOHM 36W 2P
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 170°C
Composition -
Applications Automotive AEC-Q200
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Resistance 50 µOhms
Series CSM2F-7036
Power (Watts) 50W