CSR0603JKR100
Stackpole Electronics Inc
Product No:
CSR0603JKR100
Package:
0603
Description:
RES 0.1 OHM 5% 1/8W 0603
In Stock : 52
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 100 mOhms
Series CSR
Power (Watts) 0.125W, 1/8W