CSR1225FT2R20
Stackpole Electronics Inc
Product No:
CSR1225FT2R20
Description:
RES 2.2 OHM 1% 3W 1225
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.041" (1.05mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.122" L x 0.248" W (3.10mm x 6.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1225
Resistance 2.2 Ohms
Series CSR
Power (Watts) 3W