CSR2010FKR300
Stackpole Electronics Inc
Product No:
CSR2010FKR300
Package:
2010
Description:
RES 0.3 OHM 1% 1W 2010
In Stock : 990
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1000
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.197" L x 0.100" W (5.00mm x 2.54mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Resistance 300 mOhms
Series CSR
Power (Watts) 1W