CSRL3-0R1F2
Riedon
Product No:
CSRL3-0R1F2
Manufacturer:
Riedon
Package:
2512
Description:
RES 0.1 OHM 1% 3W 2512
In Stock : 16301
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient -
Size / Dimension 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings -
Resistance 100 mOhms
Series CSRL
Power (Watts) 3W