CSRN2010FK62L0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
CSRN2010FK62L0
Package:
2010
Description:
RES 0.062 OHM 1% 1W 2010
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Size / Dimension 0.197" L x 0.097" W (5.00mm x 2.45mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Ratings -
Resistance 62 mOhms
Series CSRN
Power (Watts) 1W