CSSH2728FT20L0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
CSSH2728FT20L0
Package:
2728
Description:
RES 0.02 OHM 1% 4W 2827 WIDE
In Stock : 38236
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 225°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.055" (1.39mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Size / Dimension 0.264" L x 0.283" W (6.71mm x 7.19mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2728
Ratings AEC-Q200
Resistance 20 mOhms
Series CSSH
Power (Watts) 4W