CSSH2728FT22L0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
CSSH2728FT22L0
Package:
2728
Description:
RES 0.022 OHM 1% 4W 2827 WIDE
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 225°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.049" (1.24mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Size / Dimension 0.264" L x 0.283" W (6.71mm x 7.19mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2728
Ratings AEC-Q200
Resistance 22 mOhms
Series CSSH
Power (Watts) 4W