Home / Oscillators / CSX-750FCC25000000T
minImg
CSX-750FCC25000000T
Citizen Finedevice Co Ltd
Product No:
CSX-750FCC25000000T
Description:
XTAL OSC XO 25.0000MHZ CMOS TTL
In Stock : 3706
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) 10mA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.063" (1.60mm)
Frequency Stability ±100ppm
Current - Supply (Max) 25mA
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
Series CSX-750F
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 5V
Output CMOS, TTL
Base Resonator Crystal
Mfr Citizen Finedevice Co Ltd
Frequency 25 MHz