Home / Oscillators / CSX325FJC22.000M-UT
minImg
CSX325FJC22.000M-UT
Citizen Finedevice Co Ltd
Product No:
CSX325FJC22.000M-UT
Description:
XTAL OSC XO 22.0000MHZ CMOS SMD
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Frequency Stability ±100ppm
Current - Supply (Max) 5mA
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Ratings -
Series CSX-325F
Function Standby (Power Down)
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output CMOS
Base Resonator Crystal
Mfr Citizen Finedevice Co Ltd
Frequency 22 MHz