Home / Oscillators / CSX325T16.000M2-UT10
minImg
CSX325T16.000M2-UT10
Citizen Finedevice Co Ltd
Product No:
CSX325T16.000M2-UT10
Description:
XTAL OSC TCXO 16.0000MHZ SMD
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 75°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Frequency Stability ±2.5ppm
Current - Supply (Max) 1.5mA
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Ratings -
Series CSX-325T
Function Standby (Power Down)
Type TCXO
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.8V ~ 3V
Output -
Base Resonator Crystal
Mfr Citizen Finedevice Co Ltd
Frequency 16 MHz