CT-94EZ104
Nidec Components Corporation
Product No:
CT-94EZ104
Description:
TRIMMER 100KOHM 0.5W PC PIN SIDE
In Stock : 419
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 18
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension Rectangular - 0.378" x 0.189" Face (9.60mm x 4.80mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Resistance 100 kOhms
Series CT94
Power (Watts) 0.5W, 1/2W