CT0805LSF-122J
Central Technologies
Product No:
CT0805LSF-122J
Manufacturer:
Central Technologies
Description:
SMD FER CORE WIRE-WOUND INDUCTOR
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Series ct0805lsf
Inductance 1.2 µH
Type Wirewound
Frequency - Self Resonant 7.9MHz
Tolerance ±5%
Mfr Central Technologies
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
DC Resistance (DCR) 830mOhm