CT1008CSF-561K
Central Technologies
Product No:
CT1008CSF-561K
Manufacturer:
Central Technologies
Description:
SMD CER CORE WIRE-WOUND INDUCTOR
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Series ct1008csf
Inductance 560 nH
Type Wirewound
Frequency - Self Resonant 415MHz
Tolerance ±10%
Mfr Central Technologies
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
DC Resistance (DCR) 1.3Ohm