CT1008LSF-103M
Central Technologies
Product No:
CT1008LSF-103M
Manufacturer:
Central Technologies
Description:
SMD FER CORE WIRE-WOUND INDUCTOR
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Series ct1008lsf
Inductance 10 µH
Type Wirewound
Frequency - Self Resonant 60MHz
Tolerance ±20%
Mfr Central Technologies
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
DC Resistance (DCR) 2.95Ohm