Home / Fixed Inductors / CT1210LSCF-680K
minImg
CT1210LSCF-680K
Central Technologies
Product No:
CT1210LSCF-680K
Description:
SMD FER CORE WIRE-WOUND INDUCTOR
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Series ct1210lscf
Inductance 68 µH
Type Wirewound
Frequency - Self Resonant 9MHz
Tolerance ±10%
Product Status Active
DC Resistance (DCR) 2.8Ohm