CT1812CSF-100J
Central Technologies
Product No:
CT1812CSF-100J
Description:
SMD CER CORE WIRE-WOUND INDUCTOR
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Series ct1812csf
Inductance 10 µH
Type Wirewound
Frequency - Self Resonant 70MHz
Tolerance ±5%
Product Status Active
DC Resistance (DCR) 7.1Ohm