CT30P-30T260-1X
Challenge Electronics
Product No:
CT30P-30T260-1X
Manufacturer:
Challenge Electronics
Description:
BUZZER PIEZO 12V 30MM TH
In Stock : 716
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Input Type Peak-Peak Signal
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Approval Agency -
Duration -
Termination PC Pins
Voltage - Rated 12 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Current - Supply 10mA
Voltage Range 1 ~ 30V
Product Status Active
Ratings -
Series -
Driver Circuitry Transducer, Externally Driven
Sound Pressure Level (SPL) 103dB @ 12V, 10cm
Technology Piezo
Mfr Challenge Electronics
Operating Mode Single Tone
Frequency 2.6kHz