CTC2F-1R2M
Central Technologies
Product No:
CTC2F-1R2M
Manufacturer:
Central Technologies
Description:
AXL LEADED CONF COATED INDUCTOR
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Series ctc2f
Inductance 1.2 µH
Frequency - Self Resonant 135MHz
Tolerance ±20%
Mfr Central Technologies
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
DC Resistance (DCR) 180mOhm