CTC3F-R18K
Central Technologies
Product No:
CTC3F-R18K
Description:
0.18UH AXIAL CONF COATD INDUCTOR
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Series ctc3f
Inductance 180 nH
Frequency - Self Resonant 320MHz
Tolerance ±10%
Mfr Central Technologies
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
DC Resistance (DCR) 190mOhm