CTCB1806F-600P
Central Technologies
Product No:
CTCB1806F-600P
Description:
FERRITE BEAD 60 OHM 1806 1LN
In Stock : 6000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 20mOhm
Impedance @ Frequency 60 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension 0.177" L x 0.063" W (4.50mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount
Height (Max) 0.071" (1.80mm)
Product Status Active
Ratings -
Series CTCBF
Package / Case 1806 (4516 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 5A