CTCH654F-101K
Central Technologies
Product No:
CTCH654F-101K
Manufacturer:
Central Technologies
Package:
Radial
Description:
100UH RADIAL LEAD FIXED INDUCTOR
User Guide
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 420mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±10%
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Radial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 680mOhm Max
Series CTCH654F
Inductance 100 µH