Home / Fixed Inductors / CTGSR105BF-120M
minImg
CTGSR105BF-120M
Central Technologies
Product No:
CTGSR105BF-120M
Description:
12UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
In Stock : 500
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.94 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" L x 0.354" W (10.00mm x 9.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 70mOhm Max
Series CTGSR105BF
Inductance 12 µH