Home / Fixed Inductors / CTMMP2712F-R82M
minImg
CTMMP2712F-R82M
Central Technologies
Product No:
CTMMP2712F-R82M
Description:
SMD Shielded Power Inductor
In Stock : 39
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 19 A
Shielding Shielded
Size / Dimension 0.287" L x 0.268" W (7.30mm x 6.80mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
DC Resistance (DCR) 8mOhm
Series -
Inductance 0.82 µH