CTS4F-330J
Central Technologies
Product No:
CTS4F-330J
Manufacturer:
Central Technologies
Package:
Axial
Description:
33UH XIALSHIELDED INDUCTOR
In Stock : 2500
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 190mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 50 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 505 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.160" Dia x 0.449" L (4.06mm x 11.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 930mOhm Max
Series CTS4F
Inductance 33 µH
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 33MHz