Home / Common Mode Chokes / CTSQ1515F-100-153-_
minImg
CTSQ1515F-100-153-_
Central Technologies
Product No:
CTSQ1515F-100-153-_
Description:
CMC 15MH 1A 2LN TH
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR) (Max) 200mOhm
Approval Agency -
Size / Dimension 0.906" L x 0.551" W (23.00mm x 14.00mm)
Mounting Type Through Hole
Height (Max) 0.866" (22.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series CTSQ1515F
Voltage Rating - DC -
Package / Case Vertical, 4 PC Pin
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 1A
Voltage Rating - AC -
Mfr Central Technologies
Features -
Filter Type Power Line
Package Bulk
Inductance @ Frequency 15 mH @ 1 kHz