CTZ3E-10C-W1-PF
KYOCERA AVX
Product No:
CTZ3E-10C-W1-PF
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP TRIMMER 1.5-10PF 25V SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Ceramic
Q @ Freq 300 @ 1MHz
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Series CTZ, Kyocera
Capacitance Range 1.5 ~ 10pF