CV115K7RL5
Bourns Inc.
Product No:
CV115K7RL5
Manufacturer:
Bourns Inc.
Description:
CV 115 K 7 R L5
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 162 V
Capacitance @ Frequency 360 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 180 V
Varistor Voltage (Max) 198 V
Series CV
Package / Case Disc 7mm
Energy 13J
Maximum AC Volts 115 V
Mfr Bourns Inc.
Features -
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 150 V