CVCO55BE-1785-1900
Crystek Corporation
Product No:
CVCO55BE-1785-1900
Manufacturer:
Crystek Corporation
Description:
VCO 1842.5MHZ 0.3-4.7V 12.7X12.7
In Stock : 118
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Range 1785 ~ 1900MHz
Phase Noise Typ (dBc/Hz) -100
Size / Dimension 0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Tuning Voltage (VDC) 0.3 V ~ 4.7 V
Product Status Active
Frequency - Center 1842.5MHz
Series CVCO55
2nd Harmonic, Typ (dBc) -15
Package / Case 16-QFN, Variant
Icc Max 35mA
Voltage - Supply 5V
Mfr Crystek Corporation
Height 0.150" (3.81mm)