CW01013K00KE123
Vishay Dale
Product No:
CW01013K00KE123
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RES 13K OHM 13W 10% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Size / Dimension 0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 13 kOhms
Series CW
Power (Watts) 13W