CW0106R800JE73HS
Vishay Dale
Product No:
CW0106R800JE73HS
Description:
RES 6.8 OHM 13W 5% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 6.8 Ohms
Series CW
Power (Watts) 13W