CW02B2K200JE70
Vishay Dale
Product No:
CW02B2K200JE70
Description:
RES 2.2K OHM 3.75W 5% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Size / Dimension 0.188" Dia x 0.562" L (4.78mm x 14.27mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.2 kOhms
Series CW
Power (Watts) 3.75W