CW02C15K00JE70
Vishay Dale
Product No:
CW02C15K00JE70
Description:
RES 15K OHM 3.25W 5% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Size / Dimension 0.218" Dia x 0.500" L (5.54mm x 12.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 15 kOhms
Series CW
Power (Watts) 3.25W