Home / Memory / CY7C1415AV18-200BZC
minImg
CY7C1415AV18-200BZC
Cypress Semiconductor Corp
Product No:
CY7C1415AV18-200BZC
Package:
165-FBGA (15x17)
Description:
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 165FBGA
In Stock : 141
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 7
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Clock Frequency 200 MHz
Memory Interface Parallel
Memory Organization 1M x 36
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 165-FBGA (15x17)
Series -
Write Cycle Time - Word, Page -
Package / Case 165-LBGA
Memory Size 36Mbit
Technology SRAM - Synchronous, QDR II
Voltage - Supply 1.7V ~ 1.9V