Home / Memory / CY7C1512AV18-200BZI
minImg
CY7C1512AV18-200BZI
Infineon Technologies
Product No:
CY7C1512AV18-200BZI
Manufacturer:
Infineon Technologies
Package:
165-FBGA (15x17)
Description:
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165FBGA
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Clock Frequency 200 MHz
Memory Interface Parallel
Memory Organization 4M x 18
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 165-FBGA (15x17)
Series -
Write Cycle Time - Word, Page -
Package / Case 165-LBGA
Memory Size 72Mbit
Technology SRAM - Synchronous, QDR II
Voltage - Supply 1.7V ~ 1.9V