D0M0N45-305-680-2445N
Bansbach easylift
Product No:
D0M0N45-305-680-2445N
Manufacturer:
Bansbach easylift
Description:
STAINLESS STEEL GAS SPRING
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Reset Time -
Length - Extended 26.772" (680.00mm)
Impact Capacity per Cycle -
Cushioning -
Operation -
Product Status Active
Impact Velocity -
Series -
Reset Force -
Type Gas Spring
Technology Pneumatic
Mfr Bansbach easylift
Actuation Force 549.69lbf (2445.0N)
Features 316L Stainless Steel Rod and Cylinder
Stroke Length 12.008" (305.00mm)