D13008F25V
Renesas
Product No:
D13008F25V
Manufacturer:
Renesas
Package:
100-QFP (14x14)
Batch:
Datasheet:
Description:
IC MCU 16BIT ROMLESS 100QFP
User Guide
Core Processor H8/300H
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -20°C ~ 75°C (TA)
Speed 25MHz
Program Memory Type ROMless
RAM Size 4K x 8
Number of I/O 35
Peripherals PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Oscillator Type External, Internal
Supplier Device Package 100-QFP (14x14)
EEPROM Size -
Series -
Package / Case 100-BFQFP
Core Size 16-Bit
Mfr Renesas
Connectivity SCI, SmartCard
Program Memory Size -
Package Bulk
Data Converters A/D 8x10b SAR; D/A 2x8b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4.5V ~ 5.5V