D53TP25CH
Sensata-Crydom
Product No:
D53TP25CH
Manufacturer:
Sensata-Crydom
Description:
SSR RELAY 3PST-NO 25A 48-530V
In Stock : 7
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Load Current 25 A
Output Type AC, Zero Cross
Termination Style Screw Terminal
Circuit 3PST-NO (3 Form A)
Voltage - Load 48 V ~ 530 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series 53TP
Package / Case Module
Mfr Sensata-Crydom
Package Tube
Voltage - Input 4 ~ 32VDC