DBL17W2P500M30LF
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
DBL17W2P500M30LF
Description:
CONN D-SUB PLUG 17POS R/A SLDR
Ingress Protection -
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 7.5A, 30A
Backset Spacing -
Connector Type Plug, Male Pins
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Contact Material Brass
Features Grounding Indents, Mounting Brackets
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B) - 17W2
Operating Temperature -55°C ~ 125°C