DBO21W1P500G30LF
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
DBO21W1P500G30LF
Ingress Protection -
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 7.5A, 30A
Backset Spacing -
Connector Type Plug, Male Pins
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Contact Material Phosphor Bronze
Features Board Lock, Grounding Indents
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B) - 21W1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C