DBO5W5S300G30LF
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
DBO5W5S300G30LF
Description:
CONN D-SUB RCPT 5POS VERT SLDR
Ingress Protection -
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 30A
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Contact Material Brass
Features Board Lock
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B) - 5W5
Operating Temperature -55°C ~ 125°C