DBPL25S564MTLF
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
DBPL25S564MTLF
Description:
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SLDR
Ingress Protection -
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 7.5A
Contact Material Copper Alloy
Features Mounting Brackets
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C