Analog Devices Inc.
Product No:
DC1144A-B
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
EVAL BOARD INVERTING REG LT3580
Quantity:
Delivery:

Payment:
Please send RFQ , we will respond immediately.

| Main Purpose | DC/DC, Negative Inverter |
| Current - Output | 350mA |
| Product Status | Active |
| Series | - |
| Regulator Topology | Inverting |
| Frequency - Switching | 2MHz |
| Supplied Contents | Board(s) |
| Board Type | Fully Populated |
| Voltage - Output | -12V |
| Outputs and Type | 1, Non-Isolated |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Utilized IC / Part | LT3580 |
| Package | Box |
| Voltage - Input | 5V ~ 12V |
| Base Product Number | DC1144 |