Home / D-Sub Cables / DCDC37GP6K5-36.0ANLG
minImg
DCDC37GP6K5-36.0ANLG
Cinch Connectivity Solutions
Product No:
DCDC37GP6K5-36.0ANLG
Description:
MICRO-D CBLE 37POS PLUG-PLUG 36"
User Guide
Usage -
1st Connector Plug, Male Pins
Number of Positions 37
Color Silver Braid, Individual (Round)
Contact Finish Thickness -
Contact Finish Gold
2nd Connector Plug, Male Pins
Shielding Shielded
Product Status Active
Series Dura-Con™
Type D-Type, Micro-D
Length 3.00' (914.40mm)