DD104S1S0V30
Positronic
Product No:
DD104S1S0V30
Description:
CONN D-SUB HD RCPT 104POS CRIMP
In Stock : 51
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Dielectric Material Polyester, Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Ingress Protection IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 5A
Backset Spacing -
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Mfr Positronic
Contact Material Copper Alloy
Features -
Shell Size, Connector Layout 6
Operating Temperature -55°C ~ 125°C