DES18-16GD82SCBQB
Innodisk USA Corporation
Product No:
DES18-16GD82SCBQB
Description:
16GB 1.8" SATA SSD 3SE2-P, AES
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Speed - Write 360MB/s
Current - Max 470mA
Size / Dimension 78.50mm x 54.00mm x 5.00mm
Memory Type Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (SLC)
Product Status Active
Weight -
Series 3TG6-P
Form Factor 1.8"
Speed - Read 560MB/s
Type SATA III
Memory Size 16GB
Voltage - Supply 5V