DF63-6S-3.96C
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
DF63-6S-3.96C
Description:
CONN SOCKET HSG 6POS 3.96MM
In Stock : 51
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Number of Rows 1
Number of Positions 6
Color Black
Row Spacing -
Contact Type Female Socket
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type Latch Lock
Product Status Active
Insulation Material Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Series EnerBee™ DF63
Note Contacts Not Included
Connector Type Socket
Pitch 0.156" (3.96mm)