DF7-3EP-3.96C
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
DF7-3EP-3.96C
Description:
CONN PLUG HSG 3POS 3.96MM
User Guide
Number of Rows 1
Number of Positions 3
Color White
Row Spacing -
Contact Type Male Pin
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Fastening Type Latch Holder
Product Status Obsolete
Series DF7
Note Contacts Not Included
Connector Type Plug
Pitch 0.156" (3.96mm)