DFA20E24S15
Bel Power Solutions
Product No:
DFA20E24S15
Manufacturer:
Bel Power Solutions
Description:
DC DC CONVERTER 15V 20W
User Guide
Operating Temperature -50°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 700 V
Voltage - Output 1 15V
Size / Dimension 2.02" L x 2.02" W x 0.45" H (51.3mm x 51.3mm x 11.4mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 1.4A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Series DFA20
Power (Watts) 20 W
Type Isolated Module
Package / Case 7-DIP Module
Efficiency 86%