Home / Oscillators / DOXSC102F-010.0M
minImg
DOXSC102F-010.0M
Connor Winfield
Product No:
DOXSC102F-010.0M
Manufacturer:
Connor Winfield
Description:
XTAL OSC OCXO 10.0000MHZ LVCMOS
In Stock : 150
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) ±15ppm
Height - Seated (Max) 0.335" (8.51mm)
Frequency Stability ±100ppb
Current - Supply (Max) -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.555" L x 0.358" W (14.10mm x 9.10mm)
Product Status Active
Ratings -
Series DOXSC
Function -
Type OCXO
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output LVCMOS
Mfr Connor Winfield
Base Resonator Crystal
Frequency 10 MHz